• Archive
  • Contact
توضیحات :
منوی اصلی
آمار بازدید
تعداد نمایش : 118169
درباره ما

آخرین مطالب


<a href="http://slideful.com/v20130228_1623685896002827_pf.htm">View the slide show</a> ________________________________________________________________________________________________________
نویسنده : محمد حسین شریفی

تاریخ ارسال مطلب : شنبه 17 فروردین 1392 - 18:44 | نسخه چاپی

بیش از120هزارنفر درایام نوروز ازآثار تاریخی شهرستان ری بازدیدکردند

 دبیر ستاد تسهیلات دایمی سفر و رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ری گفت: 127 هزار نفر از علاقه مندان به آثار تاریخی در ایام تعطیلات نوروز سال 92 از آثار این شهرستان بازدید کردند.امیر مسیب رحیم زادهˈ روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: هفت هزار نفر از طریق تورهای رایگان حسن آباد گردی و بازدیدهای گروهی و انفرادی از آثار شاخص این منطقه مانند کاروانسرای کنارگرد، شیخ کلینی، یخچال کلین، آب انبار آراد، سد فشافویه و مجموعه لوکیشن سریال حضرت یوسف(ع) در شهرک سینمایی دفاع مقدس بازدید کردند.

وی با اشاره به افزایش آمار بازدید کنندگان نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: در تورهای رایگان بخش مرکزی ری که همزمان با نیمه دوم سفرهای نوروزی آغاز شد، بازدیدکنندگان از آثار شاخصی مانند برج طغرل، مجموعه تاریخی چشمه علی، آتشکده ری، برج نقاره خانه و بقعه شیخ صدوق و مشاهیر و مزار بزرگان مدفون در آن بازدید کردند.

به گفته وی در مجموع به جزء زایران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) 120هزار نفر از اماکن مذهبی، تاریخی و گردشگری این شهرستان بازدید کردند

رحیم زاده با بیان اینکه امسال به منظور ایجاد تنوع و معرفی هرچه بهتر آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری تورهای ری گردی در دو مقصد دشت طلایی ری (حسن آباد فشافویه) و بخش مرکزی ری برگزار شد، افزود: با همکاری بخشداری حسن آباد امسال تبلیغات بسیار مناسبی در سطح شهرستان برای معرفی جاذبه های گردشگری این منطقه صورت گرفت.

دبیر ستاد تسهیلات سفر شهرستان ری اظهار کرد: همچنین بیش از سه هزار خانوار از طریق پایگاه های اطلاع رسانی این اداره که در مبادی ورودی و میادین اصلی شهر قرارگرفته به محل های اسکان مسافرین هدایت و معرفی شدند.

وی برپایی نمایشگاه صنایع دستی، مسابقه عکاسی و چیدمان سفره های هفت سین را از دیگر برنامه های این ستاد در ایام نوروز در شهرستان ری بیان کرد.

شهرستان ری به عنوان مهمترین کانون تحولات تاریخ و فرهنگی فلات مرکزی ایران با پیشینه ای بیش از هشت هزار سال بوده و یکی از قطب های مهم باستان شناسی در تاریخ، فرهنگ و تمدن سرزمین ایران است

تاکنون 200 آثار تاریخی در این شهرستان شناسایی شده که از این تعداد 34 اثر به ثبت ملی رسیده است.


ابزار وبلاگ